szerző
Zsanett

Mennyi hajápolót érdemes használni?

Íme az útmutató, hogy pontosan mennyi terméket használj a hajadra. Tudod milyen arányban kell használni a különböző termékeket? Attól tartok, hogy nem, ezért szeretnék segíteni.

TISZTÁBAN VAGY AZZAL, HOGY…

… a túlzásba vitt hajápolási termékek használata károsítja a hajat? Ráadásul túl gyorsan elhasználod őket…

Attól függően, hogy mennyi terméket alkalmazol különböző eredményeket érhetsz el. Egy banális példa: ha túl sok alapozót, rúzst vagy púdert viszel fel, ahelyett, hogy a jó megjelenést fokozná, szörnyen nézünk majd ki. Ugyanez a helyzet, ha a hajról beszélünk – a túl sok olaj zsírossá teszi a hajat, míg a túl sok hajhab elnehezíti a szálakat ahelyett, hogy növelné a volument. A mértékletesség mindig nagyon fontos.

Ezért szeretnék segíteni abban, hogy a megfelelő mennyiségű hajápolószert használd. Természetesen csak olyan eseteket tárgyalok, amikor a mennyiség valóban számít.

MILYEN PONTOS MENNYISÉGET HASZNÁLJUNK?

Nincs egy szabály, ami megadja a pontos mennyisége. Egy ilyen szabálynak semmi értelme nem lenne, mert minden termék más és más.

De összeállítottam nektek egy kis táblázatot, ami segíthet mértékletesnek lenni.

  1. A sampon egy alaptermék, amit hajlamosak vagyunk feleslegesen használni. Mi történik ezután? Nem öblítjük ki alaposan és a végén korpás lesz a hajunk. Kevesen tudják, hogy egy mogyorónyi elég egyetlen hajmosáshoz. Ha nagyon hosszú a hajunk (pl. hátközépig), akkor akár duplájára is tehetjük.
  2. Kondicionáló – használhatsz kicsit több terméket, feltéve, hogy ez egy kiöblíthető kondicionáló. Egy gesztenye méret (vagy hosszú haj esetén valamivel nagyobb) elég egy alkalmazáshoz.
  3. A maszk egy intenzív tápláló termék és többet is alkalmazhatsz, de a több egy mogyorónyi mennyiséget jelent! Biztos vagyok benne, hogy hajlamos vagy túl sokat felvinni ebből a mélyen ápoló termékből…
  4. Az olaj nagyon népszerű helyettesítője számos hajápoló terméknek, hővédőnek és formázó alapozónak. Kis mennyiségben kell alkalmazni, hogy elkerüljük a zsíros, elnehezített szálakat. A középhosszú hajhoz elég mindössze 2-3 csepp – dörzsöld a tenyered között, és simítsd végig a hajhosszon.
  5. Hajvégszérum – késztermék helyett használhatsz hajolajat vagy más könnyű, magas koncentrációjú terméket. 1-2 csepp elég ahhoz, hogy megvédje a hajvégeket a töredezéstől.
  6. Hajhab – hajlamosak vagyunk azt hinni, hogy sok hajformázó termék alkalmazásával tartósabbá és a kedvezőtlen tényezőktől, pl. időjárási körülményektől védetté tehetjük a frizurát. Ez azonban nem igaz. Ami a hajhabokat illeti, egy mogyorónyi (rövid vagy vállig érő haj) vagy teniszlabda méretű (hosszú haj) elegendő ahhoz, hogy a haj szép maradjon és védve legyen.
  7. Hajkrém/spray, pl. a szöszösödés elleni termékek. Ha ezek praktikus spray formában vannak, akkor nincs gond, nem fogsz túl sokat felvinni egyszerre. Ha krém, akkor a felhasznált mennyiség ne legyen nagyobb, mint egy mogyorószem.
  8. Viasz/zselé – könnyen túlhasználhatod ezeket a hajformázó termékeket, ezért először nagyon keveset használj, majd ha szükséges, adj hozzá többet. A mennyiség, amivel érdemes kezdeni, egy borsónyi. Dörzsöld a tenyered között és vidd fel a hajadra.

ÖSSZEFOGLALÓ

A megfelelő mennyiségű hajápoló szer használata nagyon fontos! Ezen utasítások figyelmen kívül hagyása különböző problémákhoz, például korpásodáshoz vezet.

A megfelelő mennyiségű hajápoló szerek használatával:

  • tovább tartanak.
  • pénzt takarítasz meg, mert kevesebbet költesz.
  • jobban hatnak.
  • egészségesebbé és szebbé teszed a hajad, nem pedig elnehezíted.
  • könnyebbé és gyorsabbá teszed a hajmosási rutint, mert a hajat nem fedi le túl sok termék.