Igazán szeretek egy kellemes fürdőt venni gyertyákkal és relaxáló zenével körülvéve. Ez az élmény azonban nem lehetne teljes, ha nem lennének a kedvenc termékeim: olajok, gyógynövények és néhány kaja. Hogyan befolyásolják ezek a testünket? Hogyan kell vigyázni a bőrre a fürdőkád elhagyása után?
A legjobb fürdőtermékek
A fürdőtermékek kiválasztásakor általában az aromájuk és a színük befolyásolja a döntésünket. Azonban azok a dolgok, amelyekre valójában figyelnünk kellene, azok a kozmetikumok tulajdonságai. A fürdőtermékek hidratálják, táplálják, nyugtathatják, ellazíthatják és regenerálhatják a bőrt. Kiválaszthatjuk a konzisztencia mértékét is. Ahogy egy szimpla zuhanyzás esetén rendszeres használt termékeknek, úgy a habfürdőzés esetén is a fürdőbombáknak és gyógynövénykivonatoknak, megfelelően kell szolgálniuk a céljukat. Egy másik szuper tipp a bőrünk fürdőzés közbeni ápolásához a Holt-tengeri só vagy az Epsom-só alkalmazása. Ami szintén fontos, mindig próbáld meg összehangolni a fürdés közben használt termékeket a bőrtípusoddal és annak aktuális igényeivel. Nézzük például az illóolajokat, amelyek nem ajánlottak, amennyiben a bőröd érzékeny, allergiára hajlamos vagy atópiás bőrgyulladásban szenvedsz.
A legjobb természetes olajok fürdéshez
Rengeteg természetes olaj alkalmazható a fürdőzés élményének gazdagításához. Az alábbiakban találhatsz egy listát a leggyakoribb ilyen típusú olajakkal és az általuk lkiváltott hatásokkal.
- édesköményolaj a narancsbőr elleni küzdelemhez
- a rózsaolaj késlelteti a bőr öregedési folyamatait, megakadályozza a hajszálerek “töredezését” és harcol a striák ellen
- a narancsolaj kezeli a ráncokat és javítja a bőr rugalmasságát
- a narancsvirágolaj feltölti a bőrt vízzel és megakadályozza a hajszálerek törését
- a borsmentaolaj képes kezelni a fáradt bőrt
- a levendulaolaj az álmatlanságra jelent gyógyírt
- a teafaolaj segít visszaszorítani a pattanásokat
- a citromolaj a visszér és a reuma ellenszere
Gyógynövények fürdés közbeni alkalmazása
A gyógynövényes fürdők jelentősen javítják a bőr állapotát. A fő előnyei, amelyeket érdemes megemlíteni, hogy a gyógynövényes fürdők megerősítik az ereket, ellazítják az izmokat, csillapítják az irritációkat, kisimítják a bőrt, javítják a vérkeringést és kiegyenlítik a bőr tónusát. Természetesen egyféle gyógynövény helyett használhatsz gyógynövénykeverékeket is akár. Ha ajánlhatnék neked gyógynövényeket, akkor a kamillát, a levendulát, a lime-ot és a kerti körömvirágot javasolnám. Ha van egy kis szabadidőd, főzz le egy vagy néhány gyógynövényt egy kis vízben, és töltsd bele a fürdővízbe.
A fürdési rituálé
Természetesen nem kell bolti élelmiszereket alkalmaznod a fürdéshez. Összedobhatsz valamit azokból, amiket otthon találsz. Ezeknek köszönhetően különféle tulajdonságokkal és előnyökkel rendelkező fürdőket készíthetsz.
- Használj egy csésze félzsíros tejet és két kanál olívaolajat a fürdő elkészítéséhez, amely majd megpuhítja és kisimítja a bőrödet.
- Használj meleg tejet és élesztőt a bőr tisztításához.
- A pattanások leküzdése érdekében használj egy ruhás szövet szatyrot, és töltsd meg búzaliszttel.
- Használj fél csésze mézet és két liter tejfölt,a bőröd megfelelő táplálásához.
- Használj egy ruhás szövet szatyrot, és töltsd meg 4,5 kg zabpehellyel a kiütések kezelése érdekében.
Hogyan ápolhatod megfelelően a bőrödet fürdés után?
Miután lemostad, a bőrödet óvatosan kell kezelni. Például ne akard gyorsan szárazra törölni a tested. Ellenkező esetben irritációt idézhetsz elő. Mivel a bőröd fürdés közben kiszáradt, használj testbalzsamot, testolajat, természetes testápoló olajat, krémet vagy testvajat. Ez egyben tökéletes alkalom arra is, hogy beiktass egy masszázst.
Na és neked, hogyan néz ki a fürdési rutinod? Van kedvenc fürdőterméked?
Vélemény, hozzászólás?